Aktualności

blog-detailsDziękujemy za udział w szkoleniu Legal Building w Liège !

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym szkoleniu w Liège.

To dzięki Państwu udało nam się osiągnąć sukces tego wydarzenia!

W dniu 17 maja 2018 r. w Liège odbyło się seminarium Legal Building w sprawie nowych reform legislacyjnych UE związanych z oddelegowaniem pracowników i warunkami ich pracy w kraju przyjmującym.

Szczególnie dziękujemy naszym ekspertom Panu Michałowi DRAB i Panu Hugues THIBAUT za ich profesjonalizm i jakość wystąpień.

Chcielibyśmy również podziękować osobom, które wyraziły chęć udziału w naszym seminarium, ale z powodów osobistych lub zawodowych nie mogły być z nami.

Dziękujemy również całej ekipie Legal Building za jej pracę i wkład, jaki włożyli w prawidłowy przebieg seminarium.

Szkolenie podzielone zostało na dwie części. Z jednej strony prezentacja Pana Michała DRAB skupiona była na rozwiązaniach, które klient belgijski musi zastosować w przypadku kontroli na miejscu, ale także na jego odpowiedzialności wobec zagranicznych podwykonawców. Zakończył on swoją prezentację, wyszczególniając nowe reformy Unii Europejskiej w odniesieniu do delegowanych pracowników.

Z drugiej strony mogliśmy wysłuchać wystąpienie Pana Hugues THIBAUT, które było skupione na warunkach pracy oddelegowanych pracowników oraz na warunkach stosowania zabezpieczenia społecznego kraju oddelegowania. Drugi prelegent zakończył swoją prezentację, wyjaśniając jakie kary mogą spotkać klienta belgijskiego, jeśli warunki stosowania składek nie będą przestrzegane.

Podczas przerwy na kawę uczestnicy mieli okazję odkryć i dowiedzieć się więcej o polskiej firmie Orimat, która jest dostawcą materiałów budowlanych do Francji, Belgii, Luksemburga i Niemiec.
Następnie firmy mogły zapoznać się z KomFort BASE, która jest platformą internetową specjalizującą się w pozyskiwaniu kontraktów międzynarodowych dla firm budowlanych z Belgii, Francji, Luksemburga, Niemiec, Polski, Hiszpanii i Portugalii.

Seminarium w Liège przebiegło bardzo pomyślnie. Wymiana i dzielenie się  informacjami oraz pomysłami pomiędzy uczestniczącymi firmami i ekspertami pozwoliły uczestnikom na zapoznanie się ze zmianami w przepisach i warunkach pracy oddelegowanych pracowników.

To było bardzo owocne spotkanie. Serdecznie zapraszamy na kolejne seminaria, które odbędą się wkrótce w Belgii, Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Zachęcamy Państwa do śledzenia naszej strony internetowej.

Możecie się Państwo także skontaktować z nami pod adresem contact@legalbuilding.eu, aby otrzymać aktualne informacje na temat planowanych szkoleń i konferencji.

 

Galeria zdjęć

 

 

Eksperci