Aktualności

blog-detailsLegal Building Ghent – Dziękujemy za obecność!

Jakie zmiany legislacyjne czekają przedsiębiorców w zakresie legalnego delegowania pracowników? Jak zabezpieczyć się, współpracując z zagranicznym podwykonawcą? W jakim kierunku zmierza przyszłość delegowania pracowników? 

Na te i pozostałe pytania odpowiedź uzyskali uczestnicy Szkolenia Legal Building w Ghent, które odbyło się w dniu 23 października 2018 r.

 

Legal Building Ghent było idealną okazją, aby belgijscy przedsiębiorcy zapoznali się z tematyką delegowania pracowników i współpracy z zagranicznymi podwykonawcami.

Dzięki udziałowi ekspertów z tego zakresu – Pana Michała Draba, Pani Iwony Kasprzyk oraz Pana Frederic’a De Wispelaere szkolenie okazało się ogromnym sukcesem.

Informacje zdobyte podczas tego spotkania oraz możliwość uczestniczenia w konsultacjach ze specjalistami z pewnością pomogły uczestnikom lepiej zrozumieć problematykę, która jest im bliska i bardzo istotna z perspektywy prowadzenia własnego biznesu, współpracując z zagranicznymi podwykonawcami.

Serdecznie dziękujemy firmom M.A.T. oraz Proof-Tech, które zaprezentowały polskie produkty, wykazujące się bardzo wysoką jakością wykonania. W trakcie przerw uczestnicy mieli możliwość zapoznania się również z platformą KomFort BASE, która pomaga w pozyskiwaniu ofert i nawiązywaniu współpracy w sektorze budowlanym w Unii Europejskiej.

Pierwszy wykład, poprowadzony przez Pana Frederic’a uświadomił przedsiębiorcom skalę delegowania pracowników w Unii Europejskiej. Okazało się bowiem, że Belgia stoi na trzecim miejscu wśród państw członkowskich, jeżeli chodzi o przyjmowanie pracowników delegowanych.

Pani Iwona Kasprzyk w ciekawy sposób przedstawiła propozycje, dotyczące zmian w ustawodawstwie Unii Europejskiej, jeśli chodzi o transgraniczne świadczenie usług. Uświadomiła uczestnikom, iż to przede wszystkim oni mają wpływ na to, jakie zmiany legislacyjne są wprowadzane i wskazała, w jaki sposób mogą o tym współdecydować.

Problematyką zabezpieczenia kontraktu budowlanego, współpracując z zagranicznym kontrahentem zajął się Pan Mecenas Michał Drab, który zaprezentował ciekawe przypadki błędów, które zostały popełnione przez belgijskie firmy. Przykłady te w oczywisty sposób przemówiły do uczestników, którzy żywo dyskutowali na temat potencjalnych zagrożeń, wynikających z braku odpowiedniego sprawdzenia swojego kontrahenta.

Serdecznie dziękujemy za udział w Szkoleniu Legal Building w Gandawie i do zobaczenia na następnych wydarzeniach!

Galeria zdjęć