Zwolnienie podatkowe

Każda  usługa budowlana wykonywana w Niemczech podlega 15% opodatkowaniu tzw. Bauabzugsteuer.

Ten specjalny podatek powinien odprowadzić do urzędu skarbowego odbiorca prac budowlanych (kontrahent niemiecki). W tym celu Państwa kontrahent dokona potrącenia  kilkunastu procent podatku z faktur, które Państwo mu przedłożycie.

Jak uniknąć potrącenia z faktury ?

Od  potrącenia z faktur można się uchronić przekładając niemieckiemu kontrahentowi zwolnienie z podatku budowlanego.

Brak przedłożenia zwolnienia z podatku budowlanego w odpowiednim czasie może skutkować prawem niemieckiego kontrahenta do potrącenia od każdej Państwa faktury piętnastu procent na poczet podatku budowlanego.

Aby uzyskać zwolnienie – polska firma powinna złożyć odpowiednią dokumentację w niemieckim urzędzie skarbowym.

Legal Building może Państwu pomóc w uzyskaniu zwolnienia.

W celu uzyskania zaświadczenia zapraszamy Państwa do kontaktu i do odebrania wyceny.

Nasze usługi

Legal Building poprowadzi Państwa przez wszystkie etapy administracyjne w celu wykonywania prac w Europie. Chcą Państwo otrzymać informacje odnośnie warunków pracy obowiązujących w innych krajach europejskich? Zamierzają Państwo podjąć pracę w innym kraju Unii Europejskiej? Znajomość formalności natury administracyjnej oraz prawnej kraju docelowego będzie Państwu potrzebna. Legal Building jest po to, aby wspierać Państwa działania. Poniżej kwestie, którymi się zajmujemy.

Formalności

Pierwszym etapem jest poinformowanie o wszystkich etapach administracyjnych, które należy podjąć w celu realizowania prac w wybranym przez Państwa kraju.

Dokumenty

Po otrzymaniu wszelkich pozwoleń i dokumentów administracyjnych lub prawnych przystępujemy do przygotowywania dla Państwa dokumentacji niezbędnej do wykonywania prac i oddelegowania pracowników.

Reprezentacja

Specjaliści LegalBuilding.eu reprezentują Państwa działalność przed urzędami i organami kontrolnymi, które nadzorują czy inwestycja budowlana spełnia wszystkie wymogi formalne obowiązujące w danym kraju.

Eksperci