Praca na oświadczeniu

W jakich sytuacjach obywatele spoza Unii Europejskiej mogą rozpocząć pracę w Unii Europejskiej na tzw. „oświadczeniu” ?

Praca na tzw. oświadczeniu to najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby zatrudnić cudzoziemców spoza Unii Europejskiej.

Obywatele Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji, Ukrainy  mogą podejmować pracę w każdej branży bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę w okresie do 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Zatrudnienie takie odbywa się na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi złożonego przez polskiego pracodawcę i zarejestrowanego we właściwym urzędzie.

Warunkiem legalnego wykonywania pracy w takim wypadku jest zawarcie pisemnej umowy o pracę lub umów cywilnoprawnych.

Chcesz zatrudnić cudzoziemca na oświadczeniu o zamiarze powierzenia pracy ?

Przytłaczają Cie procedury i wnioski z tym związane ?

Zgłoś się już dzisiaj do Legal Building, a my pomożemy Ci w przejściu tej procedury.

 

Nasze usługi

Legal Building poprowadzi Państwa przez wszystkie etapy administracyjne w celu wykonywania prac w Europie. Chcą Państwo otrzymać informacje odnośnie warunków pracy obowiązujących w innych krajach europejskich? Zamierzają Państwo podjąć pracę w innym kraju Unii Europejskiej? Znajomość formalności natury administracyjnej oraz prawnej kraju docelowego będzie Państwu potrzebna. Legal Building jest po to, aby wspierać Państwa działania. Poniżej kwestie, którymi się zajmujemy.

Formalności

Pierwszym etapem jest poinformowanie o wszystkich etapach administracyjnych, które należy podjąć w celu realizowania prac w wybranym przez Państwa kraju.

Dokumenty

Po otrzymaniu wszelkich pozwoleń i dokumentów administracyjnych lub prawnych przystępujemy do przygotowywania dla Państwa dokumentacji niezbędnej do wykonywania prac i oddelegowania pracowników.

Reprezentacja

Specjaliści LegalBuilding.eu reprezentują Państwa działalność przed urzędami i organami kontrolnymi, które nadzorują czy inwestycja budowlana spełnia wszystkie wymogi formalne obowiązujące w danym kraju.

Eksperci