Zgłoszenie oddelegowania pracowników

Każdy pracodawca, który planuje oddelegować swój personel na teren Szwecji ma obowiązek wypełnić stosowny formularz i zgłosić pracę swoich pracowników.

Na czym polega zgłoszenie oddelegowania pracowników?

Pracodawca zobowiązany jest do zgłoszenia do urzędu zarówno miejsca, w którym pracownicy wykonywać będą prace jak i wskazanie rodzaju usług, które mają być świadczone na terenie Szwecji, ale to nie wszystko.

Istotne jest, aby wszystkie formalności i zgłoszenia zostały załatwione jeszcze przed rozpoczęciem budowy.


Jednocześnie ze zgłoszeniem pracowników, pracodawca zobowiązuje się przestrzegać określonych przepisów prawnych o charakterze pracowniczym na terenie Szwecji.

Dane pracowników oddelegowanych do Szwecji muszą być także na bieżąco aktualizowane w urzędzie.

Co się stanie jeśli pracodawca zapomniał zgłosić zmiany danych oddelegowania pracowników?

Przede wszystkim administracja szwedzka może zarządzić, aby raport ws. zmian oddelegowania został zarejestrowany w urzędzie w wyznaczonym terminie. Dodatkowo zarządzenie to może być połączone z grzywną finansową dla pracodawcy.

Chcesz zgłosić swoich pracowników?

Odbierz wycenę i zapewnij swojej ekipie legalne oddelegowanie do Szwecji.

Nasze usługi

Legal Building poprowadzi Państwa przez wszystkie etapy administracyjne w celu wykonywania prac w Europie. Chcą Państwo otrzymać informacje odnośnie warunków pracy obowiązujących w innych krajach europejskich? Zamierzają Państwo podjąć pracę w innym kraju Unii Europejskiej? Znajomość formalności natury administracyjnej oraz prawnej kraju docelowego będzie Państwu potrzebna. Legal Building jest po to, aby wspierać Państwa działania. Poniżej kwestie, którymi się zajmujemy.

Formalności

Pierwszym etapem jest poinformowanie o wszystkich etapach administracyjnych, które należy podjąć w celu realizowania prac w wybranym przez Państwa kraju.

Dokumenty

Po otrzymaniu wszelkich pozwoleń i dokumentów administracyjnych lub prawnych przystępujemy do przygotowywania dla Państwa dokumentacji niezbędnej do wykonywania prac i oddelegowania pracowników.

Reprezentacja

Specjaliści LegalBuilding.eu reprezentują Państwa działalność przed urzędami i organami kontrolnymi, które nadzorują czy inwestycja budowlana spełnia wszystkie wymogi formalne obowiązujące w danym kraju.

Eksperci