Wynagrodzenie minimalne w Belgii

Stawki minimalnego wynagrodzenia obowiązujące w Królestwie Belgii

W przypadku każdego kraju członkowskiego Unii Europejskiej, również w Belgii, pracodawca zagraniczny delegujący personel do tego kraju zobowiązany jest wypłacać swoim pracownikom minimalne wynagrodzenie obowiązujące w Belgii,

Minimalne wynagrodzenie w branży budowlanej nie jest jednakowe dla wszystkich pracowników i kształtuje się w zależności od kwalifikacji pracownika, sprawowanej funkcji oraz charakteru wykonywanych prac. Ponadto prawo belgijskie przewiduje dodatki z tytułu oddelegowania.  

Zamawiając broszurę od Legal Building o stawkach minimalnych otrzymacie Państwo także informacje o:

  1.  dodatkach związanych z delegowaniem (dodatek na wyżywienie i mieszkanie, udział pracodawcy w kosztach transportu),
  2. dodatki ze względu na charakter wykonywanych prac,
  3. inne dodatki i premie,
  4. wynagrodzenie w porze nocnej,
  5. dodatek na utrzymanie ubrań roboczych,
  6. dodatek za staż pracy.

Potrzebujesz informacji o stawkach minimalnych w Belgii?

Kliknij odbierz wycenę, aby otrzymać naszą broszurę o minimalnych stawkach obowiązujących w Belgii.

Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza.

Nasze usługi

Legal Building poprowadzi Państwa przez wszystkie etapy administracyjne w celu wykonywania prac w Europie. Chcą Państwo otrzymać informacje odnośnie warunków pracy obowiązujących w innych krajach europejskich? Zamierzają Państwo podjąć pracę w innym kraju Unii Europejskiej? Znajomość formalności natury administracyjnej oraz prawnej kraju docelowego będzie Państwu potrzebna. Legal Building jest po to, aby wspierać Państwa działania. Poniżej kwestie, którymi się zajmujemy.

Formalności

Pierwszym etapem jest poinformowanie o wszystkich etapach administracyjnych, które należy podjąć w celu realizowania prac w wybranym przez Państwa kraju.

Dokumenty

Po otrzymaniu wszelkich pozwoleń i dokumentów administracyjnych lub prawnych przystępujemy do przygotowywania dla Państwa dokumentacji niezbędnej do wykonywania prac i oddelegowania pracowników.

Reprezentacja

Specjaliści LegalBuilding.eu reprezentują Państwa działalność przed urzędami i organami kontrolnymi, które nadzorują czy inwestycja budowlana spełnia wszystkie wymogi formalne obowiązujące w danym kraju.

Eksperci