Fundusz OPOC

Fundusz OPOC (Office Patronal d’Organisation et de Contrôle des Régimes de Sécurité d’Existence), znany również we Flandrii pod nazwą PDOK (Patronale Dienst voor organisatie en controle van de bestaanszekerheidsstelsels) to instytucja, która gromadzi fundusze poprzez składki przedsiębiorców w niej zarejestrowanych.

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność w branży budowlanej na terenie Belgii (belgijski i zagraniczny) ma obowiązek zarejestrować się w  tzw. funduszu OPOC (nazywany też PDOK).  Z rejestracją wiąże się obowiązek odprowadzania składek.  Ze zgromadzonych środków, OPOC wypłaca pracownikom zgłoszonym przez zarejestrowanych przedsiębiorców roczne premie lojalnościowe. Należy pamiętać, że niewywiązanie się z wyżej wymienionych obowiązków przez przedsiębiorcę może powodować potrącenie stosownych kwot przez inwestora lub wykonawcę, dla którego polska firma świadczy usługi budowlane.

Przedsiębiorca może zostać zwolniony z obowiązku odprowadzenia składek.

Na potwierdzenie tego faktu potrzebne jest przedstawienie odpowiednich dokumentów do Funduszu OPOC.

Nie wiesz jak zarejestrować swoją firmę w OPOC?

Chciałbyś uzyskać zwolnienie z odprowadzania składek do OPOC?

Potrzebujesz wyrejestrować się z OPOC?


Wiemy jak Ci pomóc. Kliknij odbierz wycenę, a nasi eksperci skontaktują się z Tobą.

Nasze usługi

Legal Building poprowadzi Państwa przez wszystkie etapy administracyjne w celu wykonywania prac w Europie. Chcą Państwo otrzymać informacje odnośnie warunków pracy obowiązujących w innych krajach europejskich? Zamierzają Państwo podjąć pracę w innym kraju Unii Europejskiej? Znajomość formalności natury administracyjnej oraz prawnej kraju docelowego będzie Państwu potrzebna. Legal Building jest po to, aby wspierać Państwa działania. Poniżej kwestie, którymi się zajmujemy.

Formalności

Pierwszym etapem jest poinformowanie o wszystkich etapach administracyjnych, które należy podjąć w celu realizowania prac w wybranym przez Państwa kraju.

Dokumenty

Po otrzymaniu wszelkich pozwoleń i dokumentów administracyjnych lub prawnych przystępujemy do przygotowywania dla Państwa dokumentacji niezbędnej do wykonywania prac i oddelegowania pracowników.

Reprezentacja

Specjaliści LegalBuilding.eu reprezentują Państwa działalność przed urzędami i organami kontrolnymi, które nadzorują czy inwestycja budowlana spełnia wszystkie wymogi formalne obowiązujące w danym kraju.